مگا پی سی

تاریخ: شنبه 04 آذر 1391 ساعت: 10:37 بازدید: 135 نویسنده: سعید محمدی

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fi/c/c8/Mac-logo.jpg

مکینتاش نام سیستم عاملی است که شرکت اپل ارائه کرده است در ادامه مطلب اطلاعات کاملی را درباره ی این سیستم عامل که دارای واسط کاربری بسیار خوبی است خواهیم گفتموضوعات:سیستم عامل ,
از-مکینتاش-بیشتر-بدانید از-مکینتاش-بیشتر-بدانید از-مکینتاش-بیشتر-بدانید از-مکینتاش-بیشتر-بدانید از-مکینتاش-بیشتر-بدانید امتیاز : 88 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: شنبه 04 آذر 1391 ساعت: 10:35 بازدید: 124 نویسنده: سعید محمدی
linux

 

لینوکس داستان جالبی در زاده شدن دارد. ریچارد استالمن در سال ۱۹۸۴ جنبش نرم افزاری «گنو» را پایه ریخت. جنبش گنو خواهان تولید سیستم‌عاملی آزاد بود. این جنبش تقریبا حواشی را کامل کرد؛ یعنی نرم‌افزارهای کاربردی و ابزارهای سیستم‌عامل، توسط استالمن و گروهش کامل شده بود. اما در اصل مطلب یعنی هسته سیستم‌عامل یا «کرنل» با مشکلات زیادی مواجه بودند. هسته آنها ناقص بود و رسما کاربردی نداشت.

 

 موضوعات:سیستم عامل ,
از-لینوکس-بیشتر-بدانید از-لینوکس-بیشتر-بدانید از-لینوکس-بیشتر-بدانید از-لینوکس-بیشتر-بدانید از-لینوکس-بیشتر-بدانید امتیاز : 100 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 21:31 بازدید: 155 نویسنده: سعید محمدی

مقايسه مفاهيم، ريشه‌ها و تعاريف ‌ ‌
IT‌ يا ‌ICT‌ مساله اين است!موضوعات:دانستنی ها ,
تفاوت-IT-و-ICT- تفاوت-IT-و-ICT- تفاوت-IT-و-ICT- تفاوت-IT-و-ICT- تفاوت-IT-و-ICT- امتیاز : 105 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 20:48 بازدید: 114 نویسنده: سعید محمدی

اگر شما هم  زیاد از گوگل استفاده می کنید، احتمالا می دانید که پیدا کردن اطلاعات ناب و جدید گاه می تواند بسیار خسته کننده باشد و گاه به نتیجه دلخواه هم دست پیدا نمی کنید لذا قصد دارم در این مقاله نکاتی را برای استفاده هر چه موثرتر از گوگل بیان کنیم تا بتوانید در کمترین زمان بهترین نتیجه را بدست آورید.موضوعات:خواندنی ,
جستجوی-بهتر-در-گوگل جستجوی-بهتر-در-گوگل جستجوی-بهتر-در-گوگل جستجوی-بهتر-در-گوگل جستجوی-بهتر-در-گوگل امتیاز : 82 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 20:41 بازدید: 102 نویسنده: سعید محمدی

در این پست مقایسه ی بسیار جالب تصویری بین مرورگر های وب را میبینیدموضوعات:اینترنت ,
مقایسه-ی-جالب-و-تصویری-مرورگر-های-وب مقایسه-ی-جالب-و-تصویری-مرورگر-های-وب مقایسه-ی-جالب-و-تصویری-مرورگر-های-وب مقایسه-ی-جالب-و-تصویری-مرورگر-های-وب مقایسه-ی-جالب-و-تصویری-مرورگر-های-وب امتیاز : 89 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 20:11 بازدید: 154 نویسنده: سعید محمدی

در پست های قبلی عده ای از ایرانیان مشهور در آمریکا را بر اساس اطلاعات سایت ویکیپدیا معرفی کردیم. در این پست قصد داریم عده ای از ایرانیان مطرح در جهان را معرفی کنیم که ممکن است تعدادی از آن ها تکراری باشد.موضوعات:جالب ,
ایرانیان-مشهور-در-جهان-+-عکس ایرانیان-مشهور-در-جهان-+-عکس ایرانیان-مشهور-در-جهان-+-عکس ایرانیان-مشهور-در-جهان-+-عکس ایرانیان-مشهور-در-جهان-+-عکس امتیاز : 93 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 20:01 بازدید: 134 نویسنده: سعید محمدی

در دنياي ديجيتالي و مبتني بر تكنولوژي امروزي پاسخ اين سوال ممكن است به نظر سخت برسد. گوگل به عنوان موتور جستجو و تغذيه كننده برنامه هاي كاربردي آنلاين، بسيار فراگير است به‌گونه‌اي كه بيشتر ما در تمام طول روز با محصولات اين شركت در تراكنش هستيم. حتي براي آن‌هايي كه به ندرت از اينترنت استفاده مي‌كنند جستجوهاي آنلاين معمولاً از طريق گوگل واقف به همه چيز راهنمايي مي‌شوند.
موضوعات:اینترنت ,
اگر-گوگل-نبود-چي-مي‌شد؟ اگر-گوگل-نبود-چي-مي‌شد؟ اگر-گوگل-نبود-چي-مي‌شد؟ اگر-گوگل-نبود-چي-مي‌شد؟ اگر-گوگل-نبود-چي-مي‌شد؟ امتیاز : 84 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 19:59 بازدید: 130 نویسنده: سعید محمدی

 فكر مي‌كنيد كامپيوترها در سال 2050 چه شكلي‌اند؟ فكر مي‌كنيد ما در سال 2050 هنوز از صفحه كليد و ماوس استفاده مي‌كنيم و يا اينكه حقيقتاً در يك جهاني ديجيتالي زندگي مي‌كنيم؟

 موضوعات:خواندنی ,
کامپوتر-ها-در-سال-2050 کامپوتر-ها-در-سال-2050 کامپوتر-ها-در-سال-2050 کامپوتر-ها-در-سال-2050 کامپوتر-ها-در-سال-2050 امتیاز : 94 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 19:56 بازدید: 150 نویسنده: سعید محمدی

ويليام هنري گیتس سوم كه همه او را به نام بيل گيتس مي‌شناسند در ۲۸ اکتبر سال ۱۹۵۵ متولد شد و در سیاتل بزرگ شد. خانواده گيتس در زمينه تجارت و سياست و خدمات اجتماعي تاريخچه‌ي پرباري داشت. پدرش ویلیام هنری گیتس دوم وکیل دادگستری و یکی از سرشناسان شهر سیاتل بود و مادر او آموزگار مدرسه بود و در امور خیره نیز فعالیت داشت.

 

 

 موضوعات:خواندنی ,
بیوگرافی-بیل-گیتس بیوگرافی-بیل-گیتس بیوگرافی-بیل-گیتس بیوگرافی-بیل-گیتس بیوگرافی-بیل-گیتس امتیاز : 115 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 19:18 بازدید: 122 نویسنده: سعید محمدی

تاچ اسکرین چیست؟ این پرسشی ست که به رغم پاسخ ساده ای که برای آن در نگاه اول وجود دارد در عمل با تعابیر گوناگون و متنوعی روبرو می گردد که به تکنولوژِی های متفاوت در ساخت صفحات لمسی باز می گردد. در مقاله پیش رو، قصد داریم تا با نگاهی به تکنولوژی Touch Screen به معرفی روش های مختلف ساخت صفحه نمایش های لمسی با تکیه بر نمونه های موبایلی بپردازیم. با ما همراه شوید.

 

 

touchscreen_technology_01.jpg

 موضوعات: فناوری ,
از-صفحات-لمسی-بیشتر-بدانید از-صفحات-لمسی-بیشتر-بدانید از-صفحات-لمسی-بیشتر-بدانید از-صفحات-لمسی-بیشتر-بدانید از-صفحات-لمسی-بیشتر-بدانید امتیاز : 93 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 14:50 بازدید: 139 نویسنده: سعید محمدی

blue ray فن‌آوري آينده ديسک‌هاي نوري است که توسط انجمن ديسک بلو ری طراحي و ساخته شده است.

http://www.networkingaudiovideo.com/pictures/bluray.jpg

اين انجمن توسط گروهي از بزرگترين سازندگان دستگاه‌هاي سينماي خانگي و کامپيوتر از جمله سوني، پاناسونيک، اپل،شارپ و سامسونگ پشتيباني مي‌شود.
ديسک‌هاي بلو - رِي براي ضبط و پخش تصاوير با وضوح بالا (HD) طراحي شده‌اند و داراي ظرفيتي 5 برابر ديسک‌هاي ساده DVD هستند.
ديسک‌هاي تک لايه بلو - رِي 25 گيگابايت ظرفيت دارند در حالي که ديسک‌هاي دو لايه بلو - رِي تا 50 گيگابايت اطلاعات را در خود ذخيره مي کنند.
با بهره‌گيري از اين ظرفيت بالا و ظرافت‌هاي تنظيم صدا و تصوير با کيفيت‌هاي بالا، ديسک‌هاي بلو - رِي مناسب‌ترين ابزار آينده صنعت سينماي خانگي خواهند بود.
ديسک‌ خوان‌هاي DVD از ليزر قرمز استفاده مي کنند در حالي که ديسک‌هاي بلو - رِي از نور آبي بهره‌ مي‌گيرند. طول موج نور قرمزي که در ديسک‌خوان‌هاي DVD به کار مي‌رود، 650 نانومتر است در حالي که ليزر آبي 405 نانومتر طول موج دارد که به دستگاه‌هاي ضبط بلو‌ - رِي توانايي ثبت اطلاعات در مقياسي کوچکتر را مي‌دهد. [چطور DVD کار مي‌کند؟]
اين امر باعث مي‌شود تا ثبت اطلاعات متمرکزتر و دقيق‌تر شود و از شيار‌هاي ديسک بيشترين استفاده را کرد. جالب است که بدانيد فن‌آوري جديد چندلايه ساختن ديسک‌ها، ظرفيت بلو - رِي را تا 500گيگا بايت افزايش داده است.
به دليل پشتيباني وسيع توليد کنندگان تجهيزات سينماي خانگي از اين فن‌آوري، تعداد زيادي از استوديو‌هاي هاليوود شروع به توزيع فيلم‌هاي خود بر روي اين ديسک‌ها کرده‌اند.موضوعات:مهندسی ,
از-blue-ray-بیشتر-بدانید از-blue-ray-بیشتر-بدانید از-blue-ray-بیشتر-بدانید از-blue-ray-بیشتر-بدانید از-blue-ray-بیشتر-بدانید امتیاز : 85 دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 14:40 بازدید: 135 نویسنده: سعید محمدی

شاید برای خیلی ها جالب باشد که بتوانند با تلفن ثابت خود از سرویس پیامک استفاده نمایند.

با مطالعه ای این بخش قادر خواهید بود که این کار را انجام دهیدموضوعات:عمومی ,
راهنمای-ارسال-پیام-کوتاه-از-تلفن-ثابت- راهنمای-ارسال-پیام-کوتاه-از-تلفن-ثابت- راهنمای-ارسال-پیام-کوتاه-از-تلفن-ثابت- راهنمای-ارسال-پیام-کوتاه-از-تلفن-ثابت- راهنمای-ارسال-پیام-کوتاه-از-تلفن-ثابت- امتیاز : 111 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 12:30 بازدید: 133 نویسنده: سعید محمدی

محققان شرکت مایکروسافت نرم افزاری تولید کرده اند که صدای کاربر را به زبان های خارجی ترجمه می کند. محصولی که به عقیده برخی می تواند یک انقلاب و تغییر اساسی در ارتباطات انسانی ایجاد کند.

فرانک سونگ محقق مایکروسافت می گوید: «ما در آینده نزدیک چنین کاری را با مجموعه ای از چند نرم افزار انجام خواهیم داد. افراد ناآشنا به زبان بیگانه که به کشورهای خارجی مسافرت می کنند، دیگر با مشکلی روبرو نخواهند بود. ما صحبت آنها را تشخیص خواهیم داد، به دنبال آن، صحبت ها را ترجمه می کنیم و در پایان موارد ترجمه شده را تبدیل به مکالمه در زبان متفاوتی می کنیم که هنوز با همان تن صدای فرد گوینده پخش خواهد شد.»

چنین ابداعی، علاوه بر حذف مانع زبان برای مسافران، می تواند به زبان آموزان و دانشجویان در یادگیری زبان های جدید هم کمک کند. اینکه قابلیت شنیدن صدای خودمان را داشته باشیم، به صورت بالقوه تقلید و یادگیری لهجه و زبان جدید را آسان تر خواهد کرد. این تکنولوژی همچنین می تواند ابزارهای ناوبری و هدایت را بهبود ببخشد و به صدای دیجیتالی انگلیسی اجازه دهد که متون را به زبان های مختلفی و لهجه بهتری بخواند.

این نرم افزار هم اکنون قابلیت تبدیل ۲۶ زبان مختلف (از جمله چینی، انگلیسی، ایتالیایی و اسپانیایی) را دارا است و تقریبا به یک ساعت تمرین سخت نیاز دارد تا بتواند به خوبی از پس خواندن صدای کاربر بر بیاید. آنگاه با استفاده از یک نرم افزار تبدیل متن به گفتار (text-to-speech)، می تواند متن را به یکی از زبان های دیگر بخواند. البته در این تبدیل سعی می شود به خوبی شیوه و لحن صحبت کاربر تقلید شود. در این سایت می توانید نمونه هایی از تبدیل و ترجمه صدا در نمونه اولیه این نرم افزار مایکروسافت را بشنوید.موضوعات:نرم افزار ,
نرم-افزار-جدید-مایکروسافت نرم-افزار-جدید-مایکروسافت نرم-افزار-جدید-مایکروسافت نرم-افزار-جدید-مایکروسافت نرم-افزار-جدید-مایکروسافت امتیاز : 116 دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 12:05 بازدید: 730 نویسنده: سعید محمدی

مایکروسافت آفیس 2013 نسخه ی جدید نرم افزار شناخته شده ی آفیس می باشد که شرکت مایکروسافت ارائه کرده است. این نرم‌افزار بر پایه پلتفرم Metro ویندوز 8 طراحی شده‌است. آفیس 2013 دارای یک نسخه ARM‌ برای ویندوز 8 و یک نسخه x86-64 برای ویندوز 7، سرور 2012 و سرور 2008 R2 است.

برای دانلود می توانید به قسمت ادامه ی مطلب مراجعه نماییدموضوعات:نرم افزار ,
آفیس-2013-+-دانلود-+-کرک آفیس-2013-+-دانلود-+-کرک آفیس-2013-+-دانلود-+-کرک آفیس-2013-+-دانلود-+-کرک آفیس-2013-+-دانلود-+-کرک امتیاز : 140 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 11:43 بازدید: 100 نویسنده: سعید محمدی

یک امضای دیجیتال نوعی رمزنگاری نامتقارن است. هنگامی که پیغامی از کانالی ناامن ارسال می‌شود، یک امضای دیجیتال که به شکل صحیح به انجام رسیده باشد می‌تواند برای شخص گیرنده پیام دلیلی باشد تا ادعای شخص فرستنده را باور کند و یا به عبارت بهتر شخص گیرنده از طریق امضای دیجیتال می‌تواند این اطمینان را حاصل کند که همان شخص فرستنده نامه را امضا کرده است و نامه جعلی نیست.

 موضوعات:مهندسی ,
امضای-دیجیتال امضای-دیجیتال امضای-دیجیتال امضای-دیجیتال امضای-دیجیتال امتیاز : 93 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: چهارشنبه 01 آذر 1391 ساعت: 20:16 بازدید: 122 نویسنده: سعید محمدی

صنعت، تجارت و فناوری

 • سالار کمانگر (مدیرعامل سایت یوتوب)
 • آوید مجتبایی
 • امید کردستانی (گوگل)
 • سینا تمدن (معاونت امور برنامه‌های کاربردی در شرکت اپل)
 • پیر امیدیار (ای‌بِی e-bay)
 • بیژن داوری (معاون ارشد شرکت آی‌بی‌ام)
 • انوشه انصاری (رئیس موسسه فناوری تل‌کام و حامی مالی جایزه انصاری)
 • علی‌اصغر عبداله‌زاده (متخصصccie cissp  ) (رئیس انیستیتو فناوری Persian Data و برنده جایزه المپیادACM)
 • فرزاد ناظم (معاون ارشد فن‌آوری در شرکت یاهو تا ژوئن سال ۲۰۰۷)
 • وحید تارخ (مخترع کدهای فضا-زمان در مخابرات)
 • حسین اسلامبولچی (شرکت مخابرات آمریکا AT&T) وبسایت AT&T
 • محسن معظمی (معاون ارشد شرکت سیسکو سیستم)
 • ناصر بزرگ گرایلی (نایب رئیس شرکت اینتل)
 • گلبرگ پارس‌تبار، نایب رئیس شرکت جواهرسازی هری وینستون.
 • علی پرتوی
 • هادی پرتوی
 • همایون سراجی
 • آرش فردوسی، از دو بنیانگذار دراپ باکس

 موضوعات:جالب ,
ایرانیان-مشهور-در-آمریکا ایرانیان-مشهور-در-آمریکا ایرانیان-مشهور-در-آمریکا ایرانیان-مشهور-در-آمریکا ایرانیان-مشهور-در-آمریکا امتیاز : 154 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: چهارشنبه 01 آذر 1391 ساعت: 19:58 بازدید: 120 نویسنده: سعید محمدی

 

در ویندوزهای ویستا 7 و 8 بر خلاف ویندوز XP دسترسی به بخش Network Connections ویندوز مقداری سخت شده است. برای این کار باید ابتدا به Control Panel مراجعه کنید و پس از ورود به قسمت Network and Internet به بخش Network and Sharing Center رفته و بر روی Change adapter settings کلیک کنید.

اما در این ترفند قصد داریم به معرفی روشی کاربردی بپردازیم که با استفاده از رجیستری ویندوز می توانید Network Connections را به منوی راست کلیک Computer اضافه کنید تا تنها با یک راست کلیک بر روی Computer (در منوی Start یا صفحه ی دسکتاپ) و انتخاب Network Connections وارد آن شوید. این ترفند بر روی تمامی ویندوزها قابل انجام است.موضوعات:ترفند ,
اضافه-کردن-Network-Connections-به-راست-کلیک اضافه-کردن-Network-Connections-به-راست-کلیک اضافه-کردن-Network-Connections-به-راست-کلیک اضافه-کردن-Network-Connections-به-راست-کلیک اضافه-کردن-Network-Connections-به-راست-کلیک امتیاز : 113 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: چهارشنبه 01 آذر 1391 ساعت: 13:15 بازدید: 164 نویسنده: سعید محمدی

این یک ترفند بسیار جالب است که می تواند شما را از وارد کردن اطلاعاتتان در تمام سایت هایی که عضو هستید بی نیاز کند. بدین منظور کافیست که به فایرفاکس را باز کنید. دکمه ی Alt را بفشارید. سپس از نوار ابزار ظاهر شده بر روی Tools کلیک کنید، از منوی ظاهر شده سپس بر روی Option کلیک کنید. در قسمت(تب) security می توانید به تنظیمات بخش امنیتی مرورگر خود رسیدگی نمایید. در این قسمت گزینه ی use a master password را را تیک بزنید و رمز مورد نظر خود را انتخاب کنید. از این پس با وارد شدن به یک سایت که عضو آن هستید بدون نیاز به وارد کردن مشخصات کاربری وارد شوید. (مشخصات شما را خود فایرفاکس می نویسید).موضوعات:اینترنت ,
master-password-برای-firefox master-password-برای-firefox master-password-برای-firefox master-password-برای-firefox master-password-برای-firefox امتیاز : 82 دیدگاه(0)

تاریخ: چهارشنبه 01 آذر 1391 ساعت: 13:11 بازدید: 115 نویسنده: سعید محمدی

یک نوجوان 12 ساله که به "استیو جابز مینیاتوری" معروف شده شرکتی را راه اندازی کرده است که برای دستگاههای "آی  فن" و "آی  پد" برنامه های جانبی توسعه می دهد.موضوعات:خواندنی ,
استیو-جابز-مینیاتوری-وارد-دنیای-فناوری-اطلاعات-شد! استیو-جابز-مینیاتوری-وارد-دنیای-فناوری-اطلاعات-شد! استیو-جابز-مینیاتوری-وارد-دنیای-فناوری-اطلاعات-شد! استیو-جابز-مینیاتوری-وارد-دنیای-فناوری-اطلاعات-شد! استیو-جابز-مینیاتوری-وارد-دنیای-فناوری-اطلاعات-شد! امتیاز : 110 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: دوشنبه 29 آبان 1391 ساعت: 20:14 بازدید: 109 نویسنده: سعید محمدی

page rank در واقع امتیازیست که google به وبسایت و یا وبلاگ شما می دهد

برای پی بردن به این امتیاز شما باید به سایت : http://www.prchecker.info بروید.

در آجا پس از دادن آدرس وبلاگ یا وبسایتتان نتیجه به شما داده خواهد شدموضوعات:اینترنت ,
پی-بردن-به-page-rank-در-Google پی-بردن-به-page-rank-در-Google پی-بردن-به-page-rank-در-Google پی-بردن-به-page-rank-در-Google پی-بردن-به-page-rank-در-Google امتیاز : 166 دیدگاه(0)

آخرین مطالب

جمعه 04 اسفند 1391
دوشنبه 25 دی 1391
دوشنبه 25 دی 1391
دوشنبه 25 دی 1391
دوشنبه 25 دی 1391
شنبه 23 دی 1391
شنبه 23 دی 1391
شنبه 23 دی 1391
جمعه 22 دی 1391
جمعه 22 دی 1391
جمعه 22 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
دوشنبه 04 دی 1391
یکشنبه 03 دی 1391
شنبه 02 دی 1391
شنبه 02 دی 1391
شنبه 02 دی 1391
جمعه 01 دی 1391
جمعه 01 دی 1391
جمعه 01 دی 1391
پنجشنبه 30 آذر 1391
پنجشنبه 30 آذر 1391
پنجشنبه 30 آذر 1391
پنجشنبه 30 آذر 1391
پنجشنبه 30 آذر 1391
سه شنبه 28 آذر 1391
سه شنبه 28 آذر 1391
دوشنبه 27 آذر 1391
دوشنبه 27 آذر 1391
یکشنبه 26 آذر 1391
یکشنبه 26 آذر 1391
یکشنبه 26 آذر 1391
شنبه 25 آذر 1391
شنبه 25 آذر 1391
شنبه 25 آذر 1391
جمعه 24 آذر 1391
جمعه 24 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391

مطالب محبوب

صفحات مطالب

1|2|3|4|5|6|7|