مگا پی سی

تاریخ: سه شنبه 14 آذر 1391 ساعت: 15:01 بازدید: 109 نویسنده: سعید محمدی

امروزه استفاده از لپ تاپ به شدت فراگیر شده و خیلی ها از این نوع رایانه استفاده میکنند

معمولا با کاهش اندازه ی هر وسیله ای ضریب آسیب پذیری آن هم بالا میرود

در ادامه اشتباهاتی که باعث کاهش عمر لپ تاپ می شوند را به نقل از سایت راسخون بیان خواهیم کرد :موضوعات:خواندنی ,
اشتباهاتی-که-عمر-لپ-تاپ-را-کوتاه-می-کند اشتباهاتی-که-عمر-لپ-تاپ-را-کوتاه-می-کند اشتباهاتی-که-عمر-لپ-تاپ-را-کوتاه-می-کند اشتباهاتی-که-عمر-لپ-تاپ-را-کوتاه-می-کند اشتباهاتی-که-عمر-لپ-تاپ-را-کوتاه-می-کند امتیاز : 143 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: سه شنبه 14 آذر 1391 ساعت: 11:30 بازدید: 250 نویسنده: سعید محمدی
دانلود Visual Studio Ultimate 2012 x86 RTM - نرم افزار ویژوال استودیو 2012

قدرتمند ترین محیط برنامه نویسی غول نرم افزار جهان مایکروسافت است که توانسته محبوبیت فراوانی را در بین توسعه دهندگان و برنامه نویسان كسب نماید.
نرم‌افزار Visual Studio، نرم‌افزاری توسعه یافته برای برنامه نویسان کامپیوتر است که توسط شرکت نرم‌افزاری MicroSoft تولید شده است . تمرکز اصلی این نرم‌افزار از اولین نسخه‌های آن تا کنون بر روی خصوصیت IDE بودن آن است که به برنامه نویس اجازه می‌دهد تا برنامه‌های کاربردی مستقل، وب‌گاه، برنامه‌های کاربردی وب و یا سرویس‌های وب را که بر روی تعدادی از PlatForm‌های پشتیبانی شده توسط Microsoft .NET Framework (البته برای تمام نسخه‌های بعد از ویژوال استودیو 6) همچنین Platform هایی مانند Microsoft Windows servers and workstations, PocketPC Smartphones و World Wide Web browsers اجرا می‌شوند را به راحتی ایجاد نماید. از جمله قابلیت های جدید ارائه شده در این نرم افزار می توان به Silverlight اشاره کرد که یک Web Application framework بسیار پیشرفته جهت توسعه نرم افزارهای کاربردی تحت وب می باشد.د.
Visual Studio یک مجموعه از برنامه‌هایی است که ارتباط بسیار نزدیک با هم دارند که مایکروسافت آن را به توسعه دهندگان و برنامه نویسان برنامه‌های کاربردی اهدا نمود تا آنها را وادار نماید در محیطی توسعه یافته بر روی پلت فرم‌های ویندوز و دات نت به ساخت برنامه‌های خود بپردازند . Visual Studio می‌تواند برای نوشتن برنامه‌های کنسولی، ویندوزی، سرویس‌های ویندوز، برنامه‌های کاربردی موبایل، برنامه‌های کاربردی ASP.NET و سرویسهای وب ASP.NET بنا به انتخاب شما همراه با زبانهایی مانند C++, C#, VB.NET, J# استفاده شود . با Visual Studio واقعا چه کارهایی می‌توان انجام داد ؟ در زیر تعدادی از کاربردهایی را که برای تولید آنها می‌توان از Visual Studio استفاده نمود معرفی گردیده اند : Console applications : این کاربرد برای اجرای خطوط دستور البته بدون محیط گرافیکی استفاده می‌شود که از این کاربرد برای برخی از ابزارهای کوچک یا برای اجرا شدن کدها توسط دیگر کاربردها استفاده می‌شود.موضوعات:نرم افزار ,
Visual-Studio-Ultimate-2012-x86-RTM---نرم-افزار-ویژوال-استودیو-2012--+-دانلود- Visual-Studio-Ultimate-2012-x86-RTM---نرم-افزار-ویژوال-استودیو-2012--+-دانلود- Visual-Studio-Ultimate-2012-x86-RTM---نرم-افزار-ویژوال-استودیو-2012--+-دانلود- Visual-Studio-Ultimate-2012-x86-RTM---نرم-افزار-ویژوال-استودیو-2012--+-دانلود- Visual-Studio-Ultimate-2012-x86-RTM---نرم-افزار-ویژوال-استودیو-2012--+-دانلود- امتیاز : 147 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: سه شنبه 14 آذر 1391 ساعت: 11:16 بازدید: 126 نویسنده: سعید محمدی

  مطالب علمی دروغین گاهی چنان با دقت بزک می‌شوند که فکر می‌کنیم عین واقعیت هستند. حتماً ایمیل‌های حاوی تبلیغات مربوط به محصولات، داروها یا روش‌های معجزه گر، درب خانه اینترنتی شما را هم کوفته‌اند، ولی معجزات مورد ادعای اکثر آنها اساساً شدنی نیست.موضوعات:دانستنی ها ,
با-این-10-پرسش-ادعاهای-دروغین-علمی-را-تشخیص-دهید با-این-10-پرسش-ادعاهای-دروغین-علمی-را-تشخیص-دهید با-این-10-پرسش-ادعاهای-دروغین-علمی-را-تشخیص-دهید با-این-10-پرسش-ادعاهای-دروغین-علمی-را-تشخیص-دهید با-این-10-پرسش-ادعاهای-دروغین-علمی-را-تشخیص-دهید امتیاز : 198 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: سه شنبه 14 آذر 1391 ساعت: 11:12 بازدید: 138 نویسنده: سعید محمدی
ایمیل‌ها را از روی عینکتان چک کنیددیگر نیازی نیست برای مشاهده زمان، چک کردن پیامک‌ها، مشاهده نقشه، اطلاع از پیش‌بینی آب و هوا و یا مشاهده دفتر برنامه‌های روزانه، تلفن هوشمند خود را از کیف یا جیبتان خارج سازید.
 

به گزارش ایتنا از مهر، تمامی این اطلاعات و حتی اطلاعات بسیار بیشتر را به زودی می‌توان از طریق عینک‌های لنز افزوده و از طریق یک پروژکتور کوچک که بر روی فریم عینک قرار می‌گیرد، دید.
 
این در حالی است که کاربر می‌تواند از لنزهای تماسی دلخواه استفاده کند.

دانشمندان مرکز EPFL در آزمایشگاه وسایل فوتونیک در حال کار بر روی نمونه اولیه این پروژه هستند که بهار سال جاری توسط گوگل اعلام شد.

برای نهایی سازی این پروژه، این محققان باید بر تعدادی از چالش‌های فنی و تکنولوژیکی فائق آیند که مهم‌ترین آن یافتن راهی است که به کاربران امکان دهد تا به طور همزمان اطلاعات نمایش داده شده را بر روی لنزها ببنید که بسیار به چشم نزدیک است که برای این باید به طور طبیعی بر آن تمرکز شود و از سوی دیگر فرد باید محیط اطرافش را نیز ببیند.

پروفسور کریستوف موزر گفت: محققان این مشکل را با ساخت لنزهای تماسی که طراحی خاصی دارند حل کردند. در این شیوه میکرولنزهایی در مرکز این لنز تماسی قرار می‌گیرد و به چشم امکان می‌دهد بر روی تصویر تمرکز کند. این فناوری فواید بسیار زیادی دارد.

وی افزود: این شیوه تصاویر بسیار شفاف و دقیقی فراهم می‌آورد و برخلاف دیگر مدل ها از این نوع، کل میدان دید را حفظ می‌کند و به ما امکان می‌دهد تا از طراحی عینک‌های کنونی استفاده کنیم.

اغلب کاربران این ایده را که مجبور باشند هم لنز تماسی به چشم بگذارند و هم عینک بزنند، دوست ندارند.

به گفته موزر برای بیشتر کاربران استفاده از عینک بیش از لنز تماسی امکان دارد اما کیفیت بالای تصاویر ممکن است با استفاده از عینک تا حدودی کاهش یابد.

محققان برای ساخت یک پروژکتور(تصویرگر) میکرویی کیفیت بالا که به طور نامحسوسی بر روی دسته سمت راست عینک قرار بگیرد با شرکت Lemoptix که متخصص در ساخت سیستم‌های تصویری مینیاتوری است وارد همکاری شده‌اند.
 
از این پروژکتور تصاویر و اطلاعات از طریق هولوگرافی به لنزهای شیشه‌ای بسیار خاص فرستاده می‌شود.

این فرایندی است که در آن نور در اطراف شی پراکنده می‌شود و سپس در عدم حضور شی آن را به صورت سه بعدی بازسازی می‌کند.

در مورد شیشه‌های افزوده، این هولوگرام بر روی لنزها تصویر می‌اندازد، به شیوه‌ای که تصویر در مسیر چشم منعکس می‌شود و این در حالی است که لنزها هنوز شفاف به نظر می‌رسند.

کاربر می‌تواند از طریق عینک ببیند. پیش از اینکه این ابداع تجاری سازی شود تمامی این فناوری‌ها باید اصلاح آزمایش و تلفیق شوند. 

احتمالا دو تا پنج سال تا پیش از این بتوان این عینک‌ها را به چشم زد زمان مانده است.موضوعات: فناوری ,
ایمیل‌ها-را-از-روی-عینکتان-چک-کنید ایمیل‌ها-را-از-روی-عینکتان-چک-کنید ایمیل‌ها-را-از-روی-عینکتان-چک-کنید ایمیل‌ها-را-از-روی-عینکتان-چک-کنید ایمیل‌ها-را-از-روی-عینکتان-چک-کنید امتیاز : 146 دیدگاه(0)

تاریخ: سه شنبه 14 آذر 1391 ساعت: 11:07 بازدید: 144 نویسنده: سعید محمدی

در پی افزایش شایعات مضحک در مورد «پایان جهان در 21 دسامبر»!! روسیه از شهروندان خود خواسته که نگران این امر نباشند.

 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، وزیر شرایط اضطراری روسیه در پی افزایش هراس در میان برخی از مردم در مورد شایعه پایان جهان در 21 دسامبر 2012 ابراز نگرانی کرد.

 

طبق یک پیشگویی جنجال برانگیز از سوی قوم باستانی مایاها، در این روز یک دوره 5125 ساله موسوم به «شمارش بلند» در تقویم مایاها به پایان می‌رسد. با وجود این که مراکز علمی از جمله ناسا با قاطعیت این قبیل شایعات بی اساس را رد کرده اند بسیاری از مردم در روسیه و کشورهای دیگر به هراس افتاده‌اند به طوری که حتی یک گذرگاه طاقدار بزرگ به سبک مایاها از یخ در جنوب روسیه برپا شده است و برخی افراد ساده لوح اقلام روزانه مانند شکر، کبریت و شمع احتکار کرده‌اند!

 

ترس و نگرانی پوچ این گروه از مردم دولت روسیه را ناچار به انتشار اعلامیه‌ای مبنی بر پایان نیافتن جهان در این تاریخ کرده است.

 

وزارت شرایط اضطراری روسیه از دستیابی به شیوه‌های ارزیابی اتفاقات زمین خبر داده و اطمینان داده که همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت.موضوعات:جالب ,
شایعه-احمقانه-«پایان-جهان»،-روس‌ها-را-هم-به-زحمت-انداخت!- شایعه-احمقانه-«پایان-جهان»،-روس‌ها-را-هم-به-زحمت-انداخت!- شایعه-احمقانه-«پایان-جهان»،-روس‌ها-را-هم-به-زحمت-انداخت!- شایعه-احمقانه-«پایان-جهان»،-روس‌ها-را-هم-به-زحمت-انداخت!- شایعه-احمقانه-«پایان-جهان»،-روس‌ها-را-هم-به-زحمت-انداخت!- امتیاز : 154 دیدگاه(0)

تاریخ: پنجشنبه 09 آذر 1391 ساعت: 09:36 بازدید: 184 نویسنده: سعید محمدی

زندگي و تحصيلات

كنوت در سال 1938 در شهر ميلواكي در ويسكانسين كه يكي از ايالت‌هاي غرب آمريكاست به دنيا آمد، پدرش تجارت كوچكي در زمينه چاپ داشت و در همان دبيرستاني كه كنوت درس مي‌خواند دفترداري را آموزش مي داد. 
 

 موضوعات:مشاهیر ,
-دونالد-كنوت‌‌‌،‌-استاد-هنر-برنامه-نويسي -دونالد-كنوت‌‌‌،‌-استاد-هنر-برنامه-نويسي -دونالد-كنوت‌‌‌،‌-استاد-هنر-برنامه-نويسي -دونالد-كنوت‌‌‌،‌-استاد-هنر-برنامه-نويسي -دونالد-كنوت‌‌‌،‌-استاد-هنر-برنامه-نويسي امتیاز : 147 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: دوشنبه 06 آذر 1391 ساعت: 14:16 بازدید: 125 نویسنده: سعید محمدی


طراح این معما آلبرت انیشتین بوده و به گفتهً خودش فقط %2 از مردم دنیا می توانند این معما را حل کنند . هیچگونه کلک و حقه ای در این معما وجود ندارد و فقط منطق محض می تواند شما را به جواب برساند
موفق باشید

1) در خیابانی 5 خانه در 5 رنگ متفاوت وجود دارد
2) در هر یک از این خانه ها یک نفر با ملیتی متفاوت از دیگران زندگی می کند
3) این 5 صاحبخانه هر کدام نوشیدنی متفاوت می نوشند ، سیگار متفاوت می کشند! ، و حیوان خانگی متفاوت نگهداری می کنند

سوال: کدامیک از آنها در خانه، ماهی نگه می دارد؟؟؟

راهنمایی

۱) مرد انگلیسی در خانه قرمز زندگی می کند.
۲) مرد سوئدی، یک سگ دارد.
۳) مرد دانمارکی چای می نوشد.
۴) خانه سبز رنگ در سمت چپ خانه سفید قرار دارد.
۵) صاحبخانه خانه سبز، قهوه می نوشد.
۶) شخصی که سیگار Pall Mall می کشد پرنده پرورش می دهد.
۷) صاحب خانه زرد، سیگار Dunhill می کشد.
۸) مردی که در خانه وسطی زندگی میکند، شیر می نوشد.
۹) مرد نروژی، در اولین خانه زندگی می کند.
۱۰) مردی که سیگار Blends می کشد در کنار مردی که گربه نگه می دارد زندگی می کند.
۱۱) مردی که اسب نگهداری می کند، کنار مردی که سیگار Dunhill می کشد زندگی می کند.
۱۲) مردی که سیگار Blue Master می کشد، آبجو می نوشد.
۱۳) مرد آلمانی سیگار Prince می کشد.
۱۴) مرد نروژی کنار خانه آبی زندگی می کند.
۱۵) مردی که سیگار Blends می کشد همسایه ای دارد که آب می نوشد

آلبرت انیشتین این معما را در قرن نوزدهم میلادی نوشت ، آیا شما می توانید جواب آنرا بدست آورید؟؟؟؟موضوعات:جالب ,
معمای-جالب-آلبرت-انیشتین معمای-جالب-آلبرت-انیشتین معمای-جالب-آلبرت-انیشتین معمای-جالب-آلبرت-انیشتین معمای-جالب-آلبرت-انیشتین امتیاز : 112 دیدگاه(0)

تاریخ: یکشنبه 05 آذر 1391 ساعت: 21:14 بازدید: 124 نویسنده: سعید محمدی
مانيتور پيشرفته LG Touch 10 مخصوص ويندوز 8شركت ال.جي از مانيتور جذاب Touch 10 خود (مدل ET83) كه مخصوص كار در محيط ويندوز ۸ مايكروسافت مي‌باشد، ‌در شهر نيويورك پرده‌برداري نمود.
 

به گزارش ایتنا، در حالي كه مانيتورهاي لمسي معمولي تنها داراي قابليت‌هاي جابه‌جايي دِرگ كردن توسط دو انگشت (2 Finger dragging)،‌ حركت عمودي در صفحات (Scrolling) و ضربه‌زدن (Pinching) مي‌باشد، در مانيتور ۲۳ اينچي Touch ۱۰ ال.جي شما قادر به استفاده از ده انگشت خود به صورت همزمان هستيد. موضوعات: فناوری ,
مانیتوری-که-LG--برای-windows-8-طراحی-کرده-است مانیتوری-که-LG--برای-windows-8-طراحی-کرده-است مانیتوری-که-LG--برای-windows-8-طراحی-کرده-است مانیتوری-که-LG--برای-windows-8-طراحی-کرده-است مانیتوری-که-LG--برای-windows-8-طراحی-کرده-است امتیاز : 86 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: یکشنبه 05 آذر 1391 ساعت: 21:07 بازدید: 143 نویسنده: سعید محمدی
این نرم‌افزار مشکوک است
وایبر (Viber) نرم‌افزاری ویژه گوشی‌های تلفن همراه است که به افراد اجازه می‌دهد در هر کجای دنیا، با دوستان خود که این برنامه بر گوشی‌های آنها نصب شده، تماس تلفنی رایگان برقرار نموده یا پیامک رایگان ارسال کنند.

برنامه «وایبر» توسط شرکتی به همین نام به طور رایگان عرضه می‌شود.

به گزارش ایتنا، در برخی سایت‌ها، اخباری مبنی بر احتمال جاسوس بودن این نرم‌افزار به نفع اسرائیل منتشر شده است.

دکتر عبدالرحمان الصاوی، استاد ارتباطات در دانشگاه حلوان مصر، درستی این خبر را ممکن دانسته است.

وی در گفتگو با روزنامه «صدی البلد» چاپ مصر، با اشاره به این که هیچ راهکاری برای جلوگیری از تجسس در اینترنت وجود ندارد، از کاربران اینترنتی خواست در کار با تمام شبکه‌های اجتماعی بسیار بااحتیاط عمل کنند و همچنین از قرار دادن اطلاعات مهم خود در اینترنت بپرهیزند.

برنامه وایبر توسط یک کارآفرین آمریکایی - اسرائیلی به نام تالمون مارکو (Talmon Marco) که مدیریت شرکت وایبر را بر عهده دارد، طراحی و ساخته شده است.

این شخص به مدت چهار سال در ارتش اسرائیل سابقه خدمت دارد و چندی نیز به عنوان مدیر اجرایی بخش اطلاعات در هسته مرکزی ارتش این کشور فعالیت داشته است.

روزنامه صدی البلد در ادامه تحلیل خود، با اشاره به این که «وایبر» به طور صد در صد رایگان و بدون تبلیغات به کاربران عرضه می‌شود، این سوال را پیش کشیده که این برنامه با چه هدفی، به صورت کاملاً رایگان در اختیار صد میلیون کاربر در نقاط مختلف جهان قرار گرفته است؟

گفتنی است بررسی گذشته آقای تالمون مارکو نشان می‌دهد وی در زمینه تولید جاسوس‌افزارها، ویروس‌های دانلودکننده اطلاعات و برنامه‌های هک از سابقه طولانی برخوردار است، که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به iMesh – Bandoo اشاره کرد.

کارشناسان به کسانی که از وایبر استفاده می‌کنند، پیشنهاد می‌دهند با حذف اشتراک خود از این برنامه، آن را از تلفن همراه خود پاک نموده و به جای آن از نرم افزارهایی همچون اسکایپ، گوگل تاک و ... استفاده کنند.

 

موضوعات:نرم افزار ,
می-توان-به-Viber-اعتماد-کرد؟ می-توان-به-Viber-اعتماد-کرد؟ می-توان-به-Viber-اعتماد-کرد؟ می-توان-به-Viber-اعتماد-کرد؟ می-توان-به-Viber-اعتماد-کرد؟ امتیاز : 117 دیدگاه(0)

تاریخ: یکشنبه 05 آذر 1391 ساعت: 20:58 بازدید: 112 نویسنده: سعید محمدی
ماشین حساب گوگل پیشرفته شدامکان انجام عملیات ریاضی و هندسی با استفاده از ماشین حساب گوگل، یکی از امکانات خوب این جست‌وجوگر برتر به شمار می‌رود.


به گزارش ایتنا، گوگل به تازگی ماشین حساب موتور جست‌وجوی خود را تقویت کرده و تعداد دکمه‌های آن را به ۳۶ عدد رسانده است.

کاربران با انجام عملیات ریاضی مانند ۲ + ۲ می‌توانند این ماشین حساب را در بالای جواب‌های خود بیابند.

این ماشین حساب نسبتاً کامل، مشابه ماشین حساب‌های مهندسی است و می‌تواند توابع مختلفی مثل تانژانت، کسینوس و انواع عملیات ریاضی از قبیل رادیکال، لگاریتم و فاکتوریل، عدد پی را انجام دهد.

 

موضوعات:اینترنت ,
ماشین-حساب-گوگل ماشین-حساب-گوگل ماشین-حساب-گوگل ماشین-حساب-گوگل ماشین-حساب-گوگل امتیاز : 109 دیدگاه(0)

تاریخ: یکشنبه 05 آذر 1391 ساعت: 19:56 بازدید: 321 نویسنده: سعید محمدی

alexa نام وبسایتی است که بر اساس معیار های خود سایت ها را رنک بندی می کند.
رده بندی وبسایت ها بر اساس این رده بندی که این سایت انجام داده است به صورت زیر است :

Google

Facebook

YouTube

Yahoo!

Baidu.com

Wikipedia

Windows Live

QQ.COM

Twitter

Amazon.comموضوعات:متفرقه ,
10-سایت-برتر-دنیا 10-سایت-برتر-دنیا 10-سایت-برتر-دنیا 10-سایت-برتر-دنیا 10-سایت-برتر-دنیا امتیاز : 128 دیدگاه(0)

تاریخ: یکشنبه 05 آذر 1391 ساعت: 15:54 بازدید: 180 نویسنده: سعید محمدی

امروزه برای ثبت نام در بسیاری از سایت های بین المللی از شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و... گرفته تا سایت های علمی و فرهنگی و ... باید فرمی که حاوی سوالاتی درباره ی اطلاعاتی از شماست پر شود. یکی از دغدغه های کاربران ایرانی پر کردن فیلد تاریخ تولد و کلا فیلد هایی است که درباره ی تاریخ مشخصی از شما اطلاعات میخواهند. شما در سایت زیر میتوانید به راحتی تبدیل تبدیل تاریخ بین تاریخ های شمسی و میلادی را انجام دهید

http://www.elib.hbi.ir/persian/CLINICAL-EPIDEMIOLOGY/calendar%20converter4.htmموضوعات:دانستنی ها ,
تبدیل-آنلاین-تاریخ-شمسی-به-میلادی-و-بالعکس تبدیل-آنلاین-تاریخ-شمسی-به-میلادی-و-بالعکس تبدیل-آنلاین-تاریخ-شمسی-به-میلادی-و-بالعکس تبدیل-آنلاین-تاریخ-شمسی-به-میلادی-و-بالعکس تبدیل-آنلاین-تاریخ-شمسی-به-میلادی-و-بالعکس امتیاز : 141 دیدگاه(0)

تاریخ: یکشنبه 05 آذر 1391 ساعت: 15:39 بازدید: 136 نویسنده: سعید محمدی

 


سوپر کامپيوتر جديد IBM بر اساس شبيه سازي مغز انسان

براي توليد سريع ترين سوپرکامپيوتر بسيار کم مصرف جهان، آي بي ام به سراغ شبيه سازي ۵۳۰ ميليارد نورون و ۱۰۰ تريليون سيناپس رفته است. اين تعداد نورون و سيناپس تقريبا به اندازه مغز يک انسان معمولي است و آن را مي توان اولين قدم به سوي مغز مصنوعي واقعي دانست.موضوعات:متفرقه ,
سوپر-کامپيوتر-جديد-IBM-بر-اساس-شبيه-سازي-مغز-انسان سوپر-کامپيوتر-جديد-IBM-بر-اساس-شبيه-سازي-مغز-انسان سوپر-کامپيوتر-جديد-IBM-بر-اساس-شبيه-سازي-مغز-انسان سوپر-کامپيوتر-جديد-IBM-بر-اساس-شبيه-سازي-مغز-انسان سوپر-کامپيوتر-جديد-IBM-بر-اساس-شبيه-سازي-مغز-انسان امتیاز : 132 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: یکشنبه 05 آذر 1391 ساعت: 15:38 بازدید: 98 نویسنده: سعید محمدی

 


محبوب‌ترين سيستم عامل جهان

گزارش اخير موسسه Net Application نشان مي‌دهد که سرانجام «ويندوز ۷» توانست جايگاه سابق ويندوز XP را به دست آورده و به محبوب‌ترين سيستم عامل رايانه‌اي در جهان تبديل شود.

«ويندوز ۷» در ماه اوت ۴۲٫۷۶ درصد از سهام بازار را در اختيار داشت، اندکي بيشتر از سهم ۴۲٫۵۲ درصدي ويندوز XP که در سال ۲۰۰۱ به بازار عرضه شد.

ويندوز نه‌چندان خوشنام ويستا با داشتن سهم ۶٫۱۵ درصدي رتبه سوم را در جدول سهام بازار در اختيار دارد؛ درحالي که سيستم عامل Mac OS X 10.7 و Mac OS X 10.6 به ترتيب ۲٫۴۵ و ۲٫۳۸ درصد از سهام بازار را در اختيار دارند.

به طور کلي، شرکت مايکروسافت با درنظر گرفتن نسخه‌هاي قديمي‌تر سيستم عاملهايش ۹۲ درصد از بازار سيستم‌عامل‌هاي رايانه‌اي را تحت سلطه خود دارد.

تبديل شدن «ويندوز ۷» به محبوب‌ترين سيستم عامل جهان سه سال به طول انجاميد. اين درحالي ‌است که «ويندوز هفت» که در سال ۲۰۰۹ عرضه شده، به زودي توسط نسخه‌اي جديدتر از ويندوز، يعني ويندوز ۸ جايگزين خواهد شد.

بر اساس گزارش Cnet، ويندوز ۸ که عرضه آن براي ۲۶ اکتبر ۲۰۱۲ برنامه‌ريزي شده، اولين سيستم عامل مايکروسافت است که هم بر روي تبلت‌ها و هم بر روي رايانه‌هاي روميزي قابل استفاده است. پس از عرضه، کاربران مي‌توانند با پرداخت ۳۹٫۹۹ دلار به صورت آنلاين ويندوز قديمي خود را به ويندوز ۸ ارتقا دهند.موضوعات:سیستم عامل ,
محبوب-ترین-سیستم-عامل-جهان محبوب-ترین-سیستم-عامل-جهان محبوب-ترین-سیستم-عامل-جهان محبوب-ترین-سیستم-عامل-جهان محبوب-ترین-سیستم-عامل-جهان امتیاز : 137 دیدگاه(0)

تاریخ: شنبه 04 آذر 1391 ساعت: 18:50 بازدید: 111 نویسنده: سعید محمدی

 

 

 

http://cdn.electricpig.com.s3-external-3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2012/04/nokia-808-pureview1.jpg

 

شرکت نوکیا گوشی تلفن همراه جدیدی با دوربین 41 مگاپیکسلی را رونمایی کرد.

به گزارش ایرانیان شاد به نقل از خبرگزاری فرانسه، این برای اولین بار است که یک گوشی

موبایل با چنین دوربین قدرتمندی ساخته می شود.

 

گوشی جدید نوکیا با نام " 808 pureview " دارای حافظه داخلی 16 گیگابایت، صفحه 4

اینچی و دوربین 41 مگا پیکسلی است. تنها مشکل این گوشی استفاده از نرم افزار " سیمبیان "

است که در برابر نرم افزارهایی چون اندورید، ویندو و اپل Ios كمی قدیمی به نظر می رسد.

این گوشی با قیمت 600 دلار به بازار عرضه می شود که بازهم نسبت به قیمت بالای گوشی

های موجود، امتیاز خوبی برای این گوشی به شمار می رود. شرکت نوکیا قرار است این گوشی

را در نیمه دوم سال جاری میلادی ( 2012 ) به بازار عرضه کند.موضوعات:عمومی ,
گوشی-جدید-نوکیا-(دوربینی-که-میتوان-با-آن-تماس-گرفت!) گوشی-جدید-نوکیا-(دوربینی-که-میتوان-با-آن-تماس-گرفت!) گوشی-جدید-نوکیا-(دوربینی-که-میتوان-با-آن-تماس-گرفت!) گوشی-جدید-نوکیا-(دوربینی-که-میتوان-با-آن-تماس-گرفت!) گوشی-جدید-نوکیا-(دوربینی-که-میتوان-با-آن-تماس-گرفت!) امتیاز : 140 دیدگاه(0)

تاریخ: شنبه 04 آذر 1391 ساعت: 16:48 بازدید: 2282 نویسنده: سعید محمدی

بررسی تخصصی Apple iPhone 5

اخبار موبایل | بررسی تخصصی Apple iPhone 5 iPhone 5 باریک تر، سبک تر و سریع تر از نسخه های پیشین این گوشی محبوب است اما این لزوما به معنای وجود برتری نسبت به رقبا نیست. در این بررسی ما نگاهی نزدیک تر به جدیدترین گوشی هوشمند اپل خواهیم داشت.
 

به دلیل وجود شایعات بسیار زیاد، iPhone 5 پس از نسخه 4 این گوشی، قابل پیش بینی ترین گوشی ساخت اپل به شمار می رود. در 4s شرکت تنها چند تغییر همانند حل مشکل آنتن دهی و ارتقای سخت افزاری ایجاد کرد و حالا پنجمین نسل آیفون نوید تمدید قرارداد را برای بسیاری از اپراتورهای ارائه دهنده آیفون 4 به همراه دارد.

http://www.extremetech.com/wp-content/uploads/2012/09/iphone-5-thin-side-640x353.jpg

 موضوعات:عمومی ,
از-آیفون-5-بیشتر-بدانید-(همه-چیز-درباره-ی-آفون-5) از-آیفون-5-بیشتر-بدانید-(همه-چیز-درباره-ی-آفون-5) از-آیفون-5-بیشتر-بدانید-(همه-چیز-درباره-ی-آفون-5) از-آیفون-5-بیشتر-بدانید-(همه-چیز-درباره-ی-آفون-5) از-آیفون-5-بیشتر-بدانید-(همه-چیز-درباره-ی-آفون-5) امتیاز : 167 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: شنبه 04 آذر 1391 ساعت: 16:30 بازدید: 188 نویسنده: سعید محمدی

آزمایشگاه ملی اوک ریج وزارت انرژی آمریکا می گوید این ابررایانه که تایتان نام دارد میتواند 20 هزار تریلیون محاسبه را در ثانیه انجام دهد و توان محاسباتی غیرمنتظره ای را برای تحقیقات در انرژی، تغییرات اقلیم، موتورهای کارا، مواد و دیگر زمینه های تحقیقاتی دارد.

تایتان 10 برابر قدرتمندتر از ابر رایانه پیشین این آزمایشگاه موسوم به جاگوار است.

این سیستم حاوی 18 هزار و 688 نود (node) است که هر کدام ترکیبی از پردازشگرهای 16 هسته ای AMD Opteron 6274 و واحد پردازش گرافیک NVIDIA Tesla K20است.

 

http://o.aolcdn.com/mars/24198/635/357/121026055542-titan-computer-large-gallery-horizontal.jpgموضوعات:خواندنی ,
تیتان-قدرتمندترین-ابررایانه-ی-جهان- تیتان-قدرتمندترین-ابررایانه-ی-جهان- تیتان-قدرتمندترین-ابررایانه-ی-جهان- تیتان-قدرتمندترین-ابررایانه-ی-جهان- تیتان-قدرتمندترین-ابررایانه-ی-جهان- امتیاز : 163 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: شنبه 04 آذر 1391 ساعت: 16:15 بازدید: 131 نویسنده: سعید محمدی

پیرمرد صبح زود از خانه بیرون آمد. پیاده رو در دست تعمیر بود. در خیابان شروع به راه رفتن کرد که ناگهان ماشینی به او زد. به زمین افتاد. مردم دورش جمع شدند و او را به بیمارستان رساندند.
پس از پانسمان زخم ها، پرستاران از او خواستند که آماده شود تا از استخوان هایش عکسبرداری شود. پیرمرد به فکر فرو رفت و یکباره از جا بلند شد و لنگ لنگان به سمت در رفت. به پرستاری که می خواست مانع رفتنش شود گفت که عجله دارد و نیازی به عکسبرداری نیست.
پرستار سعی کرد او را برای ماندن و ادامه درمان قانع کند ولی موفق نشدند. از پیرمرد دلیل عجله اش را پرسید.
در جواب گفت: زنم در خانه سالمندان است. من هر صبح به آنجا می روم و صبحانه را با او می خورم. نمی خواهم دیر شود!
پرستار گفت: اصلا نگران نباشید. ما به او خبر می دهیم که امروز دیرتر می رسید.
پیرمرد جواب داد: متاسفم! او بیماریِ فراموشی دارد و متوجه چیزی نخواهد شد و حتی مرا هم نمی شناسد!
پرستار با تعجب پرسید: پس چرا هر روز صبح برای صرف صبحانه پیش او می روید در حالی که شما را نمی شناسد؟
پیرمرد با صدایی غمگین و آرام گفت: اما من که می دانم او کیست . . . !موضوعات:داستانک ,
عشق-یعنی... عشق-یعنی... عشق-یعنی... عشق-یعنی... عشق-یعنی... امتیاز : 102 دیدگاه(0)

تاریخ: شنبه 04 آذر 1391 ساعت: 16:05 بازدید: 144 نویسنده: سعید محمدی

یک ایرانی، انیشتین بعدی جهان

اخبار ملی | یک ایرانی، انیشتین بعدی جهان دانشمند جوان ایرانی، با تصدی کرسی استادی دانشگاه پرینستون- جایگاهی که پس از انیشتین در اختیار فرد دیگری قرار داده نشد- دنیا را با این سوال مواجه کرده است که آیا انیشتین بعدی، یک ایرانی خواهد بود؟
 

نیما ارکانی حامد در حال حاضر استاد دانشگاه هاروارد و دارای کرسی استادی در دانشگاه پرینستون است. این کرسی از سال 1933 تا 1955 در انحصار آلبرت انیشتن بوده است.

 موضوعات:جالب ,
انیشتین-بعدی انیشتین-بعدی انیشتین-بعدی انیشتین-بعدی انیشتین-بعدی امتیاز : 162 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

تاریخ: شنبه 04 آذر 1391 ساعت: 15:45 بازدید: 127 نویسنده: سعید محمدی

اشاره

اوريگامي چيست؟ آيا اوريگامي فقط مربوط است به خم كردن كاغذ؟ آيا اوريگامي يك صنعت است يا يك هنر يا شاخه‌اي از رياضيات، يا آميزه‌اي از همه‌ي اين‌ها؟

http://www.bestdesigntuts.com/wp-content/uploads/2012/11/Dragon.jpghttp://www.1itblog.com/wp-content/uploads/2010/10/Money-Origami-Spider.jpgموضوعات:جالب ,
اوريگامي-(کاغذ-و-تا) اوريگامي-(کاغذ-و-تا) اوريگامي-(کاغذ-و-تا) اوريگامي-(کاغذ-و-تا) اوريگامي-(کاغذ-و-تا) امتیاز : 139 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

آخرین مطالب

جمعه 04 اسفند 1391
دوشنبه 25 دی 1391
دوشنبه 25 دی 1391
دوشنبه 25 دی 1391
دوشنبه 25 دی 1391
شنبه 23 دی 1391
شنبه 23 دی 1391
شنبه 23 دی 1391
جمعه 22 دی 1391
جمعه 22 دی 1391
جمعه 22 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
سه شنبه 05 دی 1391
دوشنبه 04 دی 1391
یکشنبه 03 دی 1391
شنبه 02 دی 1391
شنبه 02 دی 1391
شنبه 02 دی 1391
جمعه 01 دی 1391
جمعه 01 دی 1391
جمعه 01 دی 1391
پنجشنبه 30 آذر 1391
پنجشنبه 30 آذر 1391
پنجشنبه 30 آذر 1391
پنجشنبه 30 آذر 1391
پنجشنبه 30 آذر 1391
سه شنبه 28 آذر 1391
سه شنبه 28 آذر 1391
دوشنبه 27 آذر 1391
دوشنبه 27 آذر 1391
یکشنبه 26 آذر 1391
یکشنبه 26 آذر 1391
یکشنبه 26 آذر 1391
شنبه 25 آذر 1391
شنبه 25 آذر 1391
شنبه 25 آذر 1391
جمعه 24 آذر 1391
جمعه 24 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391
پنجشنبه 23 آذر 1391

مطالب محبوب

صفحات مطالب

1|2|3|4|5|6|7|