مگا پی سی- دستگاه تهويه هوا LG با قابليت NFC و تشخيص فرامين صوتی

تاریخ: دوشنبه 25 دی 1391 ساعت: 20:19 بازدید: 369 نویسنده: سعید محمدی

 


دستگاه تهويه هوا LG با قابليت NFC و تشخيص فرامين صوتي

در حقيقت هر محصولي سرسري در زوميت جاي ندارد و اگر قرار شد تا دستگاه تهويه‌ هوا را در محفل فناورانه‌ي کوچک و دوستانه‌ي خودمان معرفي کنيم نشانگر آن است که با محصولي خاص و بسيار پيشرفته طرف هستيم! اين مقدمه چيني براي معرفي دستگاه تهويه هواي ال‌جي زياد نيست، دستگاهي که از قابليت NFC (ارتباطات حوزه نزديک) و تشخيص فرامين صوتي بهره مي‌برد و به راستي که بسيار زيباست!

همين چند ساعت پيش ال‌جي يکي از توليدات بسيار هوشمند و پيشرفته‌ي خود را در حوزه‌ي تهويه هوا معرفي نمود. اين شب عيدي (سال نوي خارجي‌ها) کره‌اي ها از Whisen پرده‌برداري کردند، نخستين دستگاه تهويه مطبوع که مي‌تواند از فاصله 16 فوتي (5 متري) فرامين صوتي کاربر را اجابت کرده و بدون اينکه نيازي به ريموت کنترل يا برخواستن از جايتان باشد دماي اتاق را آن طور که دوست داريد تنظيم مي‌کند.

اگر حوصله نداريد کالري بسوزانيد و حرف بزنيد باز هم ‌مشکلي نيست! اين تهويه مطبوع از قابليت NFC بهره برده و با نصب برنامه‌ي مخصوصي بر روي گوشي تلفن همراه– در مراسم معرفي، از گوشي Optimus G ال‌جي استفاده شد – اين مهم را عملي مي‌کند. ال‌جي برنامه‌ي کاربردي ويژه‌ي Whisen 3.0 را براي همين منظور در نظر گرفته است که با اجراي آن در گوشي هوشمند مي‌توان دستگاه تهويه را کنترل کرد!

Whisen داراي يک دوربين داخلي است که مي‌تواند به کمک آن از فاصله دور [که صداي فرامين صوتي به گوش دستگاه نمي‌رسد] حرکات کاربر را رصد کرده و دستورات حرکتي او را اجابت نمايد!

البته هنوز جزئيات بيشتري درباره‌ي اين دستگاه هوشمند اعلام نشده است، با اين وجود ال‌جي اعلام کرده که از 14 ژانويه تا 31 مارچ (25 دي 91 الي 11 فروردين 92) پيش از شروع فصل گرم در کره جنوبي، آمادگي دارد سفارشات خريداران را ثبت نمايد.

اما سوالي که اينجا مطرح است اينکه آيا بشر امروز و فردا با اين همه تنبلي مي‌تواند راه به جايي ببرد؟ آيا بهتر نبود به جاي توليد اين همه دستگاه حرف گوش کن، راه‌کاري براي تحرک و ورزش بيشتر پيدا مي‌کرديم تا اينقدر هزينه براي دارو و درمان بيماري‌هاي ناشي از کم تحرکي نپردازيم!؟ شايد براي آن نيز برنامه‌اي کاربردي يا NFC خاصي لازم باشد که بايد به خود وصل کرده يا نصب نماييم!موضوعات: فناوری ,
دستگاه-تهويه-هوا-LG-با-قابليت-NFC-و-تشخيص-فرامين-صوتی دستگاه-تهويه-هوا-LG-با-قابليت-NFC-و-تشخيص-فرامين-صوتی دستگاه-تهويه-هوا-LG-با-قابليت-NFC-و-تشخيص-فرامين-صوتی دستگاه-تهويه-هوا-LG-با-قابليت-NFC-و-تشخيص-فرامين-صوتی دستگاه-تهويه-هوا-LG-با-قابليت-NFC-و-تشخيص-فرامين-صوتی امتیاز : 630 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |