مگا پی سی- درآمد 311 میلیارد دلاری چینی ها از بازار نرم افزار داخلی

تاریخ: جمعه 01 دی 1391 ساعت: 18:17 بازدید: 284 نویسنده: سعید محمدی

درآمد بازار نرم‌افزار داخلی چین با رشد سالانه‌ 25.8 درصدی در فاصله‌ ژانویه تا اکتبر امسال، به 1.96 تریلیون یوان( 311 میلیارد دلار) رسید زیرا شمار بیش‌تری از مشتریان از نرم‌افزاری خارجی به سراغ نرم‌افزارهای چینی رفته‌اند.

 


به گزارش خبرگزاری شینهوا، گائو ژیانگ، قائم‌مقام مرکز آزمون نرم‌افزار چین(سی‌اس‌تی‌سی) اعلام کرد که 75 درصد کاربران شرکتی داخلی از نرم‌افزارهای مورد استفاده‌اشان راضی هستند و نرم‌افزارها و سامانه‌های عامل تولید داخل چین پس از سال‌ها تغییر و تحول نیازهای اهالی صنعت را برطرف می‌کنند.

به گفته‌ ژیانگ شماری از نرم‌افزارسازان داخلی توانسته‌اند فاصله‌ خود را از لحاظ کیفیت و استاندارد با همتایان خارجی کم کنند یا از آن‌ها پیشی گیرند اما بخش نرم‌افزار چین همچنان دچار معضلاتی چون بی‌ثباتی کارایی نرم‌افزارها و ناکارایی سامانه‌ی مدیریت کیفیت است. برخی شرکت‌ها نیز نوآوری ندارند و در فناوری‌های پایه به شدت به بازارهای خارجی وابسته‌اند.

به گفته‌ ژیانگ با تلاش‌های بیش‌تر برای حفاظت از حقوق انحصاری(کپی رایت) و بهکرد سامانه‌ مدیریت می‌توان به بالندگی بیش‌تری در این بخش دست یافت.

پیش از این اعلام شده بود که سود بازار نرم‌افزار چین در شش ماه نخست سال 2012 به 18 میلیارد دلار رسید ولی تشدید رقابت و ضعف تقاضای بیرونی سبب شد تا آهنگ رشد از 35.2 درصد در سال 2011 به 10.6 درصد در سال جاری کاهش یابد.


موضوعات:خواندنی ,

بر چسب: , ,
درآمد-311-میلیارد-دلاری-چینی-ها-از-بازار-نرم-افزار-داخلی درآمد-311-میلیارد-دلاری-چینی-ها-از-بازار-نرم-افزار-داخلی درآمد-311-میلیارد-دلاری-چینی-ها-از-بازار-نرم-افزار-داخلی درآمد-311-میلیارد-دلاری-چینی-ها-از-بازار-نرم-افزار-داخلی درآمد-311-میلیارد-دلاری-چینی-ها-از-بازار-نرم-افزار-داخلی امتیاز : 123 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |