مگا پی سی- مرگ تدریجی یک غول

تاریخ: سه شنبه 28 آذر 1391 ساعت: 15:15 بازدید: 314 نویسنده: سعید محمدی
 
 
تسلط مایکروسافت بر بازار سیستم عامل‌های رایانه‌ای به طور چشمگیری در حال کاهش است و علت این مساله گسترش استفاده از تبلت و گوشی‌های هوشمند است.
 
تلنا: تسلط مایکروسافت بر بازار سیستم عامل‌های رایانه‌ای به طور چشمگیری در حال کاهش است و علت این مساله گسترش استفاده از تبلت و گوشی‌های هوشمند است.
به‌گزارش تلنا، گزارش مؤسسه Goldman Sachs که به تازگی منتشر شده نشان می دهد در حالی که در آغاز سال 2000 سهم ویندوز در دنیای سیستم های عامل به 97 درصد می رسید ، اما سهم کلی مایکروسافت در بازار سیستم عامل در جهان تا 20 درصد در سال 2012 کاهش یافته است.
گزارش دیگری که توسط آی دی سی تهیه شده بود نشان می دهد که در سه ماهه چهارم سال 2012 تعداد گوشی های هوشمند عرضه شده در سطح جهان از مرز 224.5 میلیون واحد فراتر رفته که به معنای رشد سالانه 39.5 درصدی است.
این رشد به طور قطع فضا را برای سیستم عامل های رومیزی مانند ویندوز محدود خواهد کرد.
Goldman Sachs بر این باور است که سیستم عامل آندروید برنده اصلی این تحولات است و توانسته 42 درصد از بازار سیستم عامل های همراه را از آن خود کند. رتبه دوم در این زمینه فعلاً متعلق به سیستم عامل iOS اپل با 24 درصد است.

سهم مایکروسافت از بازار سیستم عامل های همراه هم اکنون تنها 2.6 درصد است و تا سال 2016 به 10 درصد افزایش خواهد یافت.

علیرغم عرضه ویندوز 8 از سوی مایکروسافت با ویژگی های لمسی این وضعیت تا سال 2016 تغییر محسوسی نخواهد کرد.

بررسی Goldman Sachs نشان می دهد در حال حاضر از مجموع 1.5 میلیارد رایانه موجود در جهان تنها حدود یک درصد به سیستم عامل ویندوز 8 مجهز هستند.


موضوعات:خواندنی ,
مرگ-تدریجی-یک-غول مرگ-تدریجی-یک-غول مرگ-تدریجی-یک-غول مرگ-تدریجی-یک-غول مرگ-تدریجی-یک-غول امتیاز : 134 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |