مگا پی سی- از blue ray بیشتر بدانید

تاریخ: جمعه 03 آذر 1391 ساعت: 14:50 بازدید: 139 نویسنده: سعید محمدی

blue ray فن‌آوري آينده ديسک‌هاي نوري است که توسط انجمن ديسک بلو ری طراحي و ساخته شده است.

http://www.networkingaudiovideo.com/pictures/bluray.jpg

اين انجمن توسط گروهي از بزرگترين سازندگان دستگاه‌هاي سينماي خانگي و کامپيوتر از جمله سوني، پاناسونيک، اپل،شارپ و سامسونگ پشتيباني مي‌شود.
ديسک‌هاي بلو - رِي براي ضبط و پخش تصاوير با وضوح بالا (HD) طراحي شده‌اند و داراي ظرفيتي 5 برابر ديسک‌هاي ساده DVD هستند.
ديسک‌هاي تک لايه بلو - رِي 25 گيگابايت ظرفيت دارند در حالي که ديسک‌هاي دو لايه بلو - رِي تا 50 گيگابايت اطلاعات را در خود ذخيره مي کنند.
با بهره‌گيري از اين ظرفيت بالا و ظرافت‌هاي تنظيم صدا و تصوير با کيفيت‌هاي بالا، ديسک‌هاي بلو - رِي مناسب‌ترين ابزار آينده صنعت سينماي خانگي خواهند بود.
ديسک‌ خوان‌هاي DVD از ليزر قرمز استفاده مي کنند در حالي که ديسک‌هاي بلو - رِي از نور آبي بهره‌ مي‌گيرند. طول موج نور قرمزي که در ديسک‌خوان‌هاي DVD به کار مي‌رود، 650 نانومتر است در حالي که ليزر آبي 405 نانومتر طول موج دارد که به دستگاه‌هاي ضبط بلو‌ - رِي توانايي ثبت اطلاعات در مقياسي کوچکتر را مي‌دهد. [چطور DVD کار مي‌کند؟]
اين امر باعث مي‌شود تا ثبت اطلاعات متمرکزتر و دقيق‌تر شود و از شيار‌هاي ديسک بيشترين استفاده را کرد. جالب است که بدانيد فن‌آوري جديد چندلايه ساختن ديسک‌ها، ظرفيت بلو - رِي را تا 500گيگا بايت افزايش داده است.
به دليل پشتيباني وسيع توليد کنندگان تجهيزات سينماي خانگي از اين فن‌آوري، تعداد زيادي از استوديو‌هاي هاليوود شروع به توزيع فيلم‌هاي خود بر روي اين ديسک‌ها کرده‌اند.موضوعات:مهندسی ,

بر چسب: , , ,
از-blue-ray-بیشتر-بدانید از-blue-ray-بیشتر-بدانید از-blue-ray-بیشتر-بدانید از-blue-ray-بیشتر-بدانید از-blue-ray-بیشتر-بدانید امتیاز : 85 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |